بزرگنمایی تصویر با ابزار zoom

بزرگنمایی تصویر با ابزار zoom و معرفی ابزار zoom بصورت کامل و تنظیمات آن در فتوشاپ . در این بخش با تغییر بزرگنمایی تصویر ، تنظیمات ابزار zoom آشنا می شوید. پس با ما باشید.

ابزار zoom در فتوشاپ cc و دستور های موجود در منوی view  ، به شما کمک می‌کنند تا بزرگنمایی مناسب تصویر را انتخاب کنید با هر بار کلیک با ابزار zoom و بزرگنمایی تصویر یک مرحله تغییر می‌کند بیشترین بزرگنمایی در فتوشاپ ۳۲۰۰ درصد و کمترین کوچک نمایی و اندازه یک پیکسل است هنگامی که بیشترین بزرگ‌نمایی کوچک‌نمایی اعلام شود علامت + یا -  ا ز داخل ابزار جستجو حذف خواهد شد.

ابزار zoom

تغییر بزرگنمایی تصویر

در این بخش از آموزش فتوشاپ cc از تاپ سایت 98 به تغییر بزرگنمایی تصویر می پردازیم.

برای تغییر بزرگنمایی تصویر، یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

ابزار زوم ( zoom ) را از جعبه ابزار انتخاب کرده و یا کلید میانبر Z   را فشار دهید.

سپس از نوار options  ، یکی از گزینه های مثبت یا منفی را انتخاب نمایید.در پایین در محل مورد نظر از تصویر کلیک کنید.

ابزار zoom

ابزار zoom را از جعبه ابزار انتخاب کنید در این صورت اشاره گر ماوس به شکل زوم مثبت دیده خواهد شد در مرکز محلی که میخواهید بزرگنمایی انجام شود کلیک کنید برای بزرگنمایی بیشتر باید چندین بار در منطقه مورد نظر کلیک کنید.

برای کوچک نمایی تصویر کلیدalt   را پایین نگه دارید تا اشاره گر ماوس به شکل منفی درآید سپس در محل دلخواه از تصویر کلیک کرده تا به اندازه ی یک مرحله کوچک نمایی شود.

اگر گزینه ی animated zoom را از بخش edit > preferences > general  تیک بزنید تغییر بزرگنمایی ملایم تر انجام خواهد شد این گزینه برای اجرا شدن به openGL نیاز دارد.

ابزار زوم (zoom) را انتخاب کنید سپس روی تصویر کلیک کرده و دکمه ماوس را پایین نگه دارید تا به صورت پیوسته عملیات بزرگ نمایی انجام شود در این حالت نگه داشتن کلید alt   باعث کوچک نمایی تصویر خواهد شد برای استفاده از این امکان لازم استopenGL را فعال کرده باشید.

 برای دسترسی به بخشی از تصویر باید پس از انتخاب ابزار زوم ناحیه مورد نظر را با  درگ کردن موس مشخص کنید با نگه داشتن کلیدspace   در هنگام درگ کردن موس می توانید و حرکات در بزرگنمایی را تغییر دهید.

ابزار زوم را انتخاب کرده و سپس از نوار options  گزینه ی scrubby zoom را تیک بزنید.

اینک با درگ کردن ماست به سمت چپ و راست بزرگنمایی تصویر را تغییر دهید برای استفاده از این قابلیت بایدopenGL   فعال باشد.

یکی از دستور های view> zoom in یا view > zoom out  کنار را اجرا کنید دسترسی به منو ها در هنگام کار با بسیاری از ابزارها امکان پذیر نیست بنابراین در چنین شرایطی باید از میانبر های مناسب استفاده کنید.

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که اگر در حال انجام عملی مانند انتخاب با  lasso باشید در این صورت نمی توانید به طور مستقیم از ابزار استفاده کنید در این صورت برای تنظیم بزرگ نمایی باید از کلید های ترکیبی ctrl+ +  و ctrl + - استفاده نمایید.

همچنین اگر قصد دارید موقتا از ابزار zoom استفاده کنید.بهتر است از کلید های ترکیبی ctrl+space  برای zoom in  و alt+space  برای zoom out  استفاده نمایید در این حالت اندازه پنجره به همراه بزرگنمایی تغییر می کند.

میزان بزرگنمایی از سمت چپ پایین سرعت تصویر یا پانل navigator  تعیین نمایید.

هنگام تغییر بزرگنمایی اندازه پنجره تصویر ثابت است این وضعیت برای مانیتور های کوچک و نمایش تصاویر به صورت کاشی وار مناسب است با این حال اگر می‌خواهید اندازه پنجره همراه با تصویر تغییر اندازه دهد به صورت زیر عمل کنید:

۱-ابزار جستجو را انتخاب کنید.

۲-از نوار options  ،گزینه ی resize windows to fit  را انتخاب کنید.

۳- تصویر را با یکی از روشهای بزرگ نمایی گفته شده تغییر اندازه دهید هنگام کار با میانبرهای کلیدی  ctrl+ +  و ctrl+ - ،کلید alt  را بطور همزمان پایین نگه دارید تا بین دو حالت تغییر اندازه پنجره و ثابت ماندن آن سوئیچ کند.

اگر در بخش edit > preferences > general  ،گزینه ی zoom resize windows تیک خورده باشد با تغییر اندازه تصویر اندازه پنجره نیز تغییر خواهد کرد.

تغییر بزرگ نمایی چند تصویر به طور همزمان

 برای تغییر بزرگ نمایی چندین تصویر به طور همزمان مراحل زیر را دنبال کنید:

۱-یک یا چند تصویر را با استفاده از دستور file > open  باز نمایید همچنین می توانید یک تصویر را در چندین پنجره باز کنید.

۲-دستور window > arrange > tile  را اجرا کنید تا تصاویر در کنار هم قرار گیرند.

ابزار zoom

۳-ابزار بزرگنمایی یا zoom را انتخاب کرده و یکی از کار های زیر را انجام دهید:

در نوار options  ،گزینه ی zoom all windows  را تیک بزنید سپس روی یکی از عکسها کلیک کنید بزرگنمایی تصویر را تغییر دهید تا بزرگنمایی همه آنها به طور همزمان تغییر کند.

دستور window > arrange > match zoom  را اجرا کنید. سپس کلید shift  را پایین نگه داشته و روی یکی از تصاویر کلیک کنید تصاویری گر با توجه به بزرگ نمایی این تصویر تغییر خواهند کرد.

تنظیمات ابزار zoom

برای برخی از تنظیمات ابزار zoom (زوم) به openGL نیاز دارد. اگر کامپیوتر شما دارای openGL است، مطمئن شوید که در فتوشاپ نیز فعال شده باشد.

برای تنظیم ابزار بزرگنمایی یا zoom مراحل زیر را انجام دهید:

۱-دستور edit > preferences > general  را اجرا کنید.

ابزار zoom

۲-در پنجره ی باز شده،کار های زیر را انجام دهید:

برای آنکه تغییر بزرگ نمایی به صورت نرم تر انجام شود گزینه ی animated zoom   را تیک بزنید این گزینه همچنین باعث خواهد شد تا طراح بتواند با نگه داشتن کلید ماوس به طور پیوسته بزرگنمایی را انجام دهد.

اگر می‌خواهید پنجره شما به همراه بزرگنمایی تغییر اندازه دهد در این صورت گزینه ی zoom resizes windows  را تیک بزنید.

اگر ماوس کامپیوتر شما دارای چرخهای پیمایش است گزینه zoom with scroll wheel  ‏erotic بزنید تا با چرخاندن آن میزان بزرگنمایی را تغییر دهد.

برای آنکه هنگام کلیک کردن ناحیه بزرگنمایی شده به مرکزیت نقطه کلیک باشد گزینه ی zoom clicked point to center  را تیک بزنید.

نمایش تصویر به حالت 100درصد

اگر قصد دارید تا میزان بزرگنمایی تصویر را ۱۰۰ درصد کنید در این صورت از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

در جعبه ابزار،دروی ابزار جسنجو دابل کلیک کنید.

دستور view > actual pixels  را اجرا نمایید.کلید های میانبر این عمل alt+ctrl+0  و ctrl+1  است.

در نوار وضعیت ،مقدار ۱۰۰ درصد را وارد نموده و کلید enter  را فشار دهید.

اگر بخواهید اندازه تصویر شما به اندازه چاپ دراید از منوی view  گزینه ی print size  را انتخاب کنید.

گنجاندن کل تصویر در صفحه

برای گنجاندن کل تصویر در صفحه مانیتور می توانید یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

روی ابزار دست دابل کلیک کنید.

دستور view > fit on screen  را اجرا کرده و یا از کلید میانبر ctrl + 0  استفاده کنید.

منبع : تاپ سایت 98 نویسنده : رحیمی تاریخ : 2019-03-09 12:40:30 تگ :
تاپ سایت 98 تاپ سایت 98 تاپ سایت 98