logo
logo
تبلیغ کلیکی تاپ سایت 98

کارمزد انتقال ارز دیجیتال در صرافی ها

کارمزد انتقال ارز دیجیتال در صرافی ها
هدایت عباسی ارز دیجیتال

در این مقاله از تاپ سایت 98 قصد داریم به مبحث مهمی که برای معامله گران ارز دیجیتال دارای اهمیت زیادی است بپردازیم که بحث کارمزد انتقال میباشد.

ارز دیجیتال با کمترین کارمزد انتقال

برای انجام تراکنش در شبکه ‌های ارز دیجیتال، بایستی کارمزد پرداخت نماییم. اگر شبکه را درست انتخاب نکنیم گاهی کارمزدها آنقدر زیاد می‌شوند که شما را با مشکل خواهند کرد.
برای انجام هر تراکنش، اطلاعات مربوط به تراکنش ارسال شده به فضایی با نام استخر حافظه (mempool)  فرستاده می‌شود و در آنجا در صف قرار می‌گیرید تا ماینرها یکی پس از دیگری تراکنش را انجام دهند.

کارمزد صرافی های ارز دیجیتال در ایران

در هنگام انتقال ارز دیجیتال (مثلا تتر) به کیف پول یا صرافی از شما آدرس کیف پول درخواست می شود.

نکته مهم اینجاست که اگر شبکه را درست انتخاب نکنید گاه تا 10 الی 20 برابر بیشتر کارمزد پرداخت می کنید.

یکی از گزینه های مناسب که بیشتر کیف پول ها و صرافی ها از آن پشتیبانی می کنند و کارمزد آن یک تتر یا یک دلار است شبکه ترون trc20 است.

در اصل ترون کارمزد ندارد و این کارمزد ، مخصوص صرافی است.

کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول

حال به بررسی کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول می پردازیم.

برای انتقال ارز دیجیتال ابتدا باید در بخش deposit باید بررسی کنیم که چه شبکه هایی موجود است و کیف پول آن را پشتیبانی می کند یا خیر.

یعنی هر دو طرف ماجرا یعنی کیف پول و صرافی هر دو باید مثلا شبکه ترون trc20 را پشتیبانی نمایند.

سپس شبکه ترون trc20 را انتخاب کرده ، آدرس کیف پول را برداریم و در اختیار صرافی قرار دهیم.

نکته مهم :

حتما به شبکه و آدرس دقت کنید. اگر اشتباه باشد گاه انتقال انجام نمی شود و تمام ارزهای شما نابود می شود یا در شبکه گم می شود.

کارمزد انتقال تتر با شبکه اتریوم

کارمزد انتقال تتر با شبکه اتریوم erc20 چندین برابر شبکه ترون می باشد مثلا برای انتقال هزار دلار از صرافی ایرانی به صرافی خارجی یا کیف پول ، در شبکه ترون یک دلار پرداخت می کنید در صورتی که اگر گزینه erc20 را انتخاب نمایید 10 دلار یا بیشتر پرداخت می کنید.

حتما در انتخاب شبکه دقت فرمایید.

کارمزد انتقال تتر در بایننس

یکی دیگر از نکات مهم در بحث کارمزد انتقال تتر در بایننس یا صرافی های خارجی ، بحث شلوغی شبکه است در شبکه اتریوم ، اگر شبکه شلوغ باشد و تعداد تراکنش ها زیاد باشد اولویت با فردی است که بیشتر کارمزد پرداخت نماید.

در بعضی کیف پول ها ، گزینه ای قرار داده اند که اگر عجله دارید و می خواهید زودتر تراکنش تان انجام شود کارمزد را بیشتر می کنید اما بعضی صرافی ها آن را غیرفعال کرده اند تا کاربران دچار اشتباه نشوند و کارمزد زیادی را پرداخت نکنند.

 در تصویر زیر ابتدا usdt یا تتر را انتخاب کرده ایم سپس شبکه ترون را انتخاب کرده ایم.

کارمزد انتقال ارز دیجیتال در صرافی ها

برای انتقال صحیح که کلیه سرمایه تان از بین نرود یا کارمزد زیادی پرداخت نکنید حتما به مطالب بالا که به زبان بسیار ساده بیان کردیم دقت فرمایید.

موفق باشید.

عزیزانی که تمایل دارند به تیم نویسندگی تاپ سایت 98 بپیوندند می توانند از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشند. ما بهترین افراد را به تیم خود اضافه خواهیم کرد.

اگر سوال یا نظری دارید در بخش کامنت ها بنویسید.اگر موضوع خاصی مد نظر شماست که در سایت موجود نیست در بخش کامنت ها بنویسید

دوره ارز دیجیتال تاپ سایت 98

منبع: تاپ سایت 98

تگ: صرافی

دوره های آموزشی دوره های آموزشی

نظرات کاربران

از دیدگاه مرتبط با موضوع استفاده نمایید.

از تبلیغ سایت یا شبکه اجتماعی خودداری فرمایید.

برای پاسخ گویی بهتر در سایت ثبت نام نمایید و سپس سوال خود را مطرح فرمایید.