دسته : اینترنت

رفع خطای ارسال SMS در تلگرام

نویسنده: هدایت عباسی

رفع خطای ارسال SMS در تلگرام تبلیغات

اگر در تلگرام sms برای شما ارسال نمی شود این مقاله را تا انتها بخوانید ما چندین روش را بررسی می کنیم که اگر روش اول جواب نداد به سراغ روش های دیگر برویدو مشکل تان حل شود.

اگر باز مشکل تان حل نشد کامنت بگذارید اما سوال خود را روان توضیح دهید.

بعضی از دوستان اعلام کرده اند که شماره موبایل آنها توسط افرادی استفاده شده و در تلگرام ثبت نام کرده اند ما روش هایی را به این دوستان پیشنهاد می دهیم.

مشکل ارسال sms (اس ام اس) در تلگرام

زمانی که تعداد زیادی در لحظه قصد ثبت نام یا ورود به تلگرام داشته باشند احتمال دارد، بسیاری از کاربران اغلب برای گذراندن مراحل ثبت نام مشکل دارند زیرا هرگز کد را به موقع دریافت نمی کنند. 

برخی از کاربران نمی توانند کد مورد نیاز برای تأیید حساب را قبل از استفاده از تلگرام دریافت کنند.

این خطا احتمالاً برای شما نیز اتفاق افتاده است و ما به شما کمک می کنیم تا آن را در مدت کوتاهی برطرف کنید. 

توجه داشته باشید که ممکن است مشکل از شبکه باشد. همچنین ، راه های دیگری برای دریافت کد تأیید وجود دارد. 

شایان ذکر است که هر بار که جلسه ای را خاتمه می دهید ، از سیستم خارج می شوید یا برنامه تلگرام را دوباره نصب می کنید ، باید کد تأیید را وارد کنید. 

ارسال کد به تلگرام

زمانی که قصد ثبت نام یا ورود به تلگرام دارید در صورتی که فردی از آن شماره استفاده کند کد به اپلیکیشن ارسال می شود و شما نمی توانید از طریق sms اس ام اس آن را دریافت نمایید.

برای این کار اگر گزینه send the code as sms را مشاهده کردید می توانید روی آن کلیک کنید و شماره موبایل خود را وارد کنید تا از طریق پیامک ، کد را دریافت نمایید و مشکل حل شود که راحت ترین حالت همین است.

ارسال sms تلگرام

اما راه های دیگری نیز وجود دارد.

ارسال کد از طریق موبایل

می توانیم از چهار طریق کد را دریافت کنیم حتی اگر شماره شما توسط فردی استفاده شده باشد یا هک شده باشد:

  1. کد به اپلیکیشن ارسال می شود که اگر آن اپ ر اختیار شما نباشد برای شما مفید نیست
  2. کد از طریق روش بالا به شما پیامک شود که مشکل حل می شود
  3. کد از طریق صوت و تلفن زدن به شما ارسال می شود یعنی کد از طریق تلفن برای شما خوانده می شود.
  4.  آخرین راه حل ، تماس با بخش پشتیبانی تلگرام است.به آدرس تلگرام https://telegram.org/support بروید حتما باید ip خود را تغییر دهید سایت فیلتر است. در این بخش می توانید سوال خود را به انگلیسی بپرسید. اگر انگلیسی شما ضعیف است آن را از طریق مترجم گوگل ، به انگلیسی ترجمه کنید و متن انگلیس را ارسال نمایید.

ارسال sms تلگرام

پیشنهاد می کنیم از روش های بالا استفاده نمایید.

در قسمت زیر توضیحات اضافی داده می شود.

خطای سیگنال

کدهای ثبت نام تلگرام از طریق پیامک sms ارسال می شود. بنابراین اگر در منطقه شبکه ضعیفی هستید ، ممکن است تلفن شما برای دستیابی به مشکل تلاش کند.

برای بررسی وجود نوارهای سیگنال کافی به منطقه دیگری حرکت کنید. همچنین می توانید از برنامه ای مانند OpenSignal برای یافتن سیگنال بهتری در مکان خود و نقشه برداری از برج های تلفن همراه در مجاورت موارد دیگر استفاده کنید.

از شماره موبایل معتبر استفاده کنید

دو مسئله وجود دارد. اولین مورد این است که آیا شماره تلفن همراه صحیح را وارد کرده اید یا خیر. بررسی مجدد هرگز بهترین راه است

مورد دوم این است که آیا سعی می کنید برای ثبت نام در تلگرام از یک شماره جعلی یا رایانه استفاده کنید. برخی از کاربران سعی می کنند این کار را انجام دهند ، اما ما آن را توصیه نمی کنیم و همچنین تلگرام نیز. شاید به همین دلیل است که تلگرام کد تأیید را ارسال نمی کند یا آن را به شماره اشتباه ارسال نمی کند؟

 دریافت کد در برنامه یا از طریق  SMS

آیا وارد همان حساب تلگرام شده اید که سعی می کنید از دستگاه دیگری وارد آن شوید؟ 

اگر چنین است ، حتماً یک کد در آنجا دریافت کرده اید. در واقع ، این اولین گزینه ای است که تلگرام هنگام ارسال کد انتخاب می کند. تنها در صورت عدم دریافت کد در دستگاه دیگر ، می توانید کد تأیید تلگرام را از طریق پیام کوتاه یا حتی تماس تلفنی دریافت کنید.

می توانید از تلگرام بر روی دسکتاپ ویندوز استفاده کنید و کد تکمیل مراحل ورود را دریافت کنید.

اگر در مورد شما چنین نیست ، روی گزینه "ارسال کد به عنوان پیامک" در زیر ضربه بزنید تا به جای آن پیامک دریافت کنید. 

شاید به همین دلیل است که تلگرام کد را ارسال نمی کند زیرا فکر می کند در دستگاه دیگری وارد سیستم شده اید و به جای ارسال پیامک ، کد را درون برنامه ارسال می کند.

تلگرام در حال حاضر کد را از طریق پیام کوتاه ارسال می کند و به صورت خودکار آن را می خواند ، به شرطی که هنگام وارد کردن شماره تلفن خود در برنامه مجوزهای لازم را داده باشید. آیا با چنین پنجره ای ارتباط برقرار کرده اید؟

در غیر اینصورت ، برنامه پیامک متنی دلخواه خود یا برنامه پیش فرض موجود در تلفن خود را باز کرده و کد را بررسی کنید.

 دریافت کد از طریق تماس

همچنین تلگرام گزینه ای برای دریافت کد از طریق تماس دارد. اگر هر دو گزینه بالا به دلایلی کار نکردند ، به عنوان یک روش جایگزین برای دریافت کد تلگرام و تأیید حساب خود مفید است.

پس از درخواست کد از طریق پیامک ، باید دکمه "کد را دریافت نکردم" را در زیر مشاهده کنید. 

بنابراین ، تلگرام در صورت تشخیص تلگرام شما در دستگاه دیگر ، کد درون برنامه ای ارسال می کند. 

سپس پیامکی ارسال می کند و در نهایت ، می توانید آن را از طریق تماس تلفنی دریافت کنید. 

روی پیوند ضربه بزنید و باید در چند لحظه یک تماس تلفنی با ذکر کد دریافت کنید.

 درخواست ارسال مجدد زیاد نکنید

گاهی اوقات ، دریافت کد از طریق پیام کوتاه یا حتی تماس زمان می برد صبور باشید.

پس از چند ثانیه می توانید گزینه "ارسال مجدد کد" را مشاهده کنید. آنچه اتفاق می افتد این است که کاربران چندین بار روی دکمه ضربه می زنند و فکر می کنند که کد سریعتر به تلفن آنها ارسال می شود ، اما این چنین نیست. 

در حقیقت ، ممکن است دقیقاً عکس این اتفاق بیفتد ، و ممکن است اعلانی را مشاهده کنید که می گوید "خیلی سریع".

در صورت تأخیر در دریافت کد ، دکمه "ارسال مجدد کد" را خیلی سریع فشار ندهید. در صورت لزوم یکبار ضربه بزنید و سپس منتظر بمانید.

جمع بندی

تلگرام یک برنامه پیام رسانی بین پلتفرم های محبوب است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد زیرا برخی از ویژگی های پیشرفته حفظ حریم خصوصی و رمزگذاری و همچنین پشتیبانی از ویژگی های چت گروهی بزرگ را ارائه می دهد.

همچنین هیچ ارتباطی با سایر بسترهای شبکه های اجتماعی ندارد (به عنوان مثال هر دو فیس بوک مسنجر و واتس اپ متعلق به فیس بوک است) ، که این سرویس را برای برخی جذاب تر می کند.

این برنامه چند پلتفرم است و نسخه های برنامه برای iOS ، Android ، Windows ، Mac و Linux در دسترس است. همچنین می توانید از طریق مرورگر کروم یا فایرفاکس به تلگرام دسترسی پیدا کنید.

امیدواریم این مقاله و آموزش برای شما عزیزان مفید باشد.

موفق باشید.

تبلیغات

منبع: guidingtech تاریخ: 2021-09-05 18:59:18
تگ: تلگرام

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری شوید ورود پس از ورود ، صفحه را رفرش نمایید.

سوالات خود را فقط از طریق کامنت مطرح فرمایید پاسخ داده می شود. سوالات خود را در زیر مباحث مرتبط مطرح فرمایید. متخصصین نیز در پاسخ گویی فعال باشند.

تاپ سایت 98 تاپ سایت 98 تاپ سایت 98