تاپ سایت 98 لوگو
دسته : اینترنت

آشنایی با الگوریتم اینستاگرام 2021 برای افزایش فالوور

نویسنده: هدایت عباسی

آشنایی با الگوریتم اینستاگرام 2021 برای افزایش فالوور

در این مقاله از تاپ سایت 98 قصد داریم به آشنایی با الگوریتم اینستاگرام 2021 برای افزایش فالوور بپردازیم. اگر بتوانید با رعایت کردن الگوریتم های اینستاگرام وارد اکسپلور شوید می توانید بازدید عکس ها و ویدئوها را افزایش دهید و باعث افزایش فالوور نیز شوید.

تغییرات الگوریتم اینستاگرام بر همه افرادی که از این پلتفرم استفاده می کنند تأثیر می گذارد ، به ویژه برندها. در اینجا همه آخرین عوامل رتبه بندی را بیاموزید.

اگر از خود می پرسید که آیا الگوریتم اینستاگرام دوباره تغییر کرده است ، باید بگوییم الگوریت ها دائما در حال تغییر هستند.

این مقاله برای همه کسانی است که نمی خواهند از طریق شایعات غیرقابل تأیید ، کار کنند مناسب است.

در عوض ، تمام نکاتی که در این مقاله پیدا خواهید کرد بر اساس داده های سخت است ، یا آنچه که خود اینستاگرام در مورد الگوریتم و نحوه عملکرد آن گفته است.

نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در سال 2021

الگوریتم اینستاگرام(instagram algorithm) تصمیم می گیرد که کدام محتوا دیده شود. هر بار که شخص برنامه را باز می کند ، الگوریتم فوراً تمام محتوای موجود را بررسی می کند و تصمیم می گیرد:

کدام پست ها به بالای خبرخوان می رسد و به چه ترتیب ؛

کدام پست ها در برگه اکسپلور (explore) نشان داده شده اند.

داستانها ، ویدئوهای زنده و IGTV به چه ترتیب در فید و برگه های مربوطه و غیره نمایش داده می شوند.

در اصل ، الگوریتم اینستاگرام مجموعه قوانینی است که دسترسی ارگانیک محتوای شما را کنترل می کند و برای این کار ارزش زیادی دارد.

با این حال ، اینستاگرام می گوید قبل از اجرای الگوریتم در سال 2016 ، مردم 70 درصد از پست ها و 50 درصد از پست های دوستان خود را از دست می دادند.

اما چگونه الگوریتم تصمیم می گیرد که آیا ارزش نمایش یک قطعه از محتوا در یک زمان خاص را دارد؟

اساساً ، رفتار قبلی کاربر را بررسی می کند ، همه پست ها یا مطالب موجود را جارو می کند و سپس هر یک را ارزیابی می کند تا پیش بینی کند که چقدر برای آن کاربر جالب است. جالب ترین مطالب به بالا می رود.

برای انجام این کار ، هزاران نقطه داده جداگانه را در نظر می گیرد ، که به عنوان سیگنال های رتبه بندی نیز شناخته می شوند. در سال 2018 ، اینستاگرام تعدادی از روزنامه نگاران فناوری را به دفاتر خود دعوت کرد (دفاتر را به خاطر دارید؟) تا توضیح دهند.

رتبه بندی سیگنال های الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام

علائم رتبه بندی الگوریتم اینستاگرام در سه دسته اصلی قرار می گیرد:

ارتباط

این الگوریتم فرض می کند افرادی که در گذشته با حساب شما ارتباط برقرار کرده اند ، به محتوای جدید شما علاقه مند خواهند شد. بنابراین وقتی تصمیم می گیرد که پست را به یکی از دنبال کنندگان خود نشان دهد یا خیر ، رابطه شما را ارزیابی می کند:

آیا همدیگر را دنبال می کنید؟

آیا آنها شما را با نام جستجو کردند؟

آیا به یکدیگر پیام می دهید یا نظر می دهید؟

آیا در پست های خود یکدیگر را تگ می کنید؟

آیا آنها پست های شما را ذخیره می کنند؟

اگر از یک حساب تجاری استفاده می کنید ، احتمالاً با هزاران دنبال کننده خود بهترین دوستان نیستید. اما اگر مخاطبی دارید که وفادار و پیوسته با محتوای شما درگیر است ، الگوریتم آن را تشخیص می دهد.

به عبارت دیگر ، مطمئن باشید که تعامل با دنبال کنندگان شما واقعاً به افزایش دسترسی ارگانیک شما کمک می کند (علاوه بر اینکه گزارشات تحلیلی ماهانه شما زیبا به نظر می رسند).

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام همچنین فرض می کند که جدیدترین پست ها برای افراد مهم ترین هستند. در حالی که اینستاگرام اصرار دارد که همه پست ها ، در برهه ای از زمان ، در فید کاربر نمایش داده شوند ، پست های جدید اغلب در خوراک خبری بالاتر از پست های قدیمی رتبه بندی می شوند.

برای برندها ، این بدان معناست که یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش دسترسی به اینستاگرام ، ارسال پست زمانی است که مخاطبان آنلاین هستند.

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام زمانی است که مخاطب آنلاین است.

علاقه

وظیفه این الگوریتم این است که به مردم آنچه می خواهند (یا ، می دانید ، ترکیبی سالم از خواسته های آنها و همچنین برخی از مطالب متنوع و گسترده ترجیح داده شود). اینستاگرام با ردیابی علاقه کاربران و درک بسیار خوب آنچه در یک عکس یا ویدیو مشخص است ، می داند چگونه ویدیوهای برجسته بسکتبال را به طرفداران بسکتبال ، الگوهای نجومی هزاره ها و ویدئوهای کوسه ای واقعاً ترسناک اما عجیب و غریب را برای من ارسال کند.

برای مارک ها و برندها، سیستمی که به ترجیحات مردم توجه دارد به این معنی است که محتوای ارگانیک شما باید واقعاً برای مخاطبان مورد نظر شما جذاب باشد تا الگوریتم آن را به آنها نشان دهد.

سایر علائم رتبه بندی

الگوریتم اینستاگرام

اینستاگرام همچنین به سه عامل دیگر اشاره کرده است که بر دسترسی ارگانیک شما تأثیر می گذارد ، اما بیشتر از رفتار شما با رفتار مخاطبان شما ارتباط دارد:

دفعات استفاده: اگر فالوورهایی دارید که 12 بار در روز فید خود را باز می کنند ، بیشتر از افرادی که اینستاگرام را دو بار در روز چک می کنند ، پست شما را خواهند دید.

افرادی که برنامه را باز نمی کنند ، اغلب محتوای عقب افتاده ای ایجاد می کنند و بنابراین برای انتخاب آنچه می بینند بیشتر به الگوریتم اعتماد می کنند.

موارد زیر: این منطق مشابه موارد فوق است: افرادی که 1000 حساب را دنبال می کنند نسبت به کسانی که 100 حساب را دنبال می کنند پست های بیشتری را از دست می دهند.

زمان جلسه: اگر فالوورهای شما زمان زیادی را با خوراک خود بگذرانند ، به احتمال زیاد همه پست های موجود را مشاهده می کنند.

اما به جای آنکه به مخاطبان خود بگویید همه افراد را به جز شما لغو پیگیری کنید ، نکات بسیار مفیدتر ما را در زیر بخوانید.

نکته مهم: اگر می خواهید جزئیات بیشتری در مورد الگوریتم اینستاگرام بدانید، در ژانویه 2021 شرکت مادر اینستاگرام، فیس بوک جزئیات بیشتری را در مورد الگوریتم فیس بوک ارائه کرد.

6 نکته برای کار با الگوریتم اینستاگرام در سال 2021

حال به سراغ 9 نکته برای کار با الگوریتم اینستاگرام در سال 2021 می رویم و آنها را بررسی می کنیم.

از Post carousels استفاده کنید

در حالی که الگوریتم اینستاگرام به صراحت Post carousels (یک پست دارای چند عکس) را در اولویت قرار نمی دهد ، پست هایی که تعامل بیشتری را کسب می کنند با دسترسی بیشتر پاداش می گیرند.

پست های چرخ فلک 17 درصد از پست های خوراک را تشکیل می دهند و آنها سه برابر جذب و 1.4 برابر دیگر انواع پست را جذب می کنند.

آنها برای جزئیات بیشتر در مورد یک محصول یا ثبت چندین زاویه در یک موضوع عالی هستند.

پیوسته پست کنید

اگر دوست دارید در بخش اکسپلور اینستاگرام دیده شوید پست ها را پیوسته ارسال کنید.

به طور متوسط ​​، مشاغل روزانه 1.56 پست به خوراک خود ارسال می کنند. اگر برای شما خیلی زیاد به نظر می رسد ، مطمئن باشید که به طور مداوم (به عنوان مثال ، هر روز هفته) ظاهر می شوید.

در طول هفته سازندگان اینستاگرام در ژوئن 2021 ، مدیر اینستاگرام آدام موسری فاش کرد که ارسال پست 2 پست فید در هفته و 2 استوری در روز برای ایجاد دنبال کننده در برنامه ایده آل است.

نکته حرفه ای: ثبات نیاز به برنامه ریزی دارد. اینجاست که داشتن تقویم محتوای رسانه های اجتماعی بسیار مهم می شود.

سعی نکنید با سیستم بازی کنید

بارها دیده اید اینستاگرام افرادی را بلاک کرده است آنها قصد دوره زدن اینستاگرام را داشته اند. آنها نمی دانند این شبکه اجتماعی چقدر هوشمند است و متوجه می شود که آنها فالوور خریداری کرده اند ا با استفاده از برنامه های جذب فالوور ، قصد دارند تعداد فالوورهای خود را افزایش دهند این کار تاثیر منفی روی حساب کاربری افراد دارد.

طبق گفته اینستاگرام اگر دستورالعمل های انجمن اینستاگرام یا شرایط استفاده را نقض کنید ، بله ، ممکن است حساب شما غیرفعال شود.

اینستاگرام اعلام کرده است که استفاده از سایر ویژگی های برنامه مانند Stories و Live رتبه پست های فید شما را بهبود نمی بخشد، البته ، آنها این را در سال 2018 ، قبل از اینکه Reels و IGTV در فید ظاهر شوند ، گفتند.

از هشتگ ها بهتر استفاده کنید

هشتگ ها در واقع بیشتر الگوریتم های خوراک را از قبل تاریخ گذاری می کنند: آنها مربوط به روزهای قدیم هستند (um، 2007) که انسان ها مجبور بودند خودشان اطلاعات را مرتب کنند.

در حال حاضر ، یادگیری ماشینی محتوای اجتماعی را به شیوه های بسیار پیچیده تر مرتب می کند ، اما استفاده از هشتگ های مناسب در پست های شما می تواند به افراد کمک کند شما را کشف کنند ، حتی اگر شما را دنبال نکنند.

هشتگ های دقیق و متفکر به انسان و الگوریتم سیگنال می دهند که در پست شما چیست و چه کسانی ممکن است به آن علاقه داشته باشند.

به علاوه ، بر خلاف تبلیغات اینستاگرام (راه دیگر برای گسترش مخاطبین موجود) ، هشتگ ها رایگان هستند.

برای استفاده صحیح از هشتگ ها ، تحقیق کنید و از هشتگ هایی استفاده کنید که در واقع توضیح می دهند پست شما در مورد چیست.

یکی از کارهایی که در ایران انجام می دهند استفاده از هشتگ های نامناسب است که هیچ ربطی به محتوا ندارد این کاری اشتباه است و در درازمدت به ضرر افراد است.

وقتی مخاطبان شما آنلاین هستند ، پست بگذارید

این نکته ساده ترین راه برای پیاده سازی در این لیست است. مردم به طور متوسط ​​30 دقیقه در روز در اینستاگرام می گذرانند و اینستاگرام می خواهد مطالب جدید و مرتبط را در اختیار آنها قرار دهد.

یافتن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام به این معنی است که به رفتار مخاطبان خود نگاه کنید ، معیارهای صنعت را بررسی کنید و همچنین زمانی که مردم به طور کلی در اینستاگرام هستند را در نظر داشته باشید.

نکته حرفه ای: سعی کنید بهترین زمان را برای ارسال پست استفاده کنید. مطمئنا برایتان پیش آمده است که پستی که در ساعت 13 قرار می دهید با پستی که در ساعت 21 قرار می دهید از لحاظ بازدید و لایک با هم متفاوت است.

با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

سعی کنید با مخاطبین خود در ارتباط باشید. کامنت ها می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

مخاطبان خود را مشخص کنید تا بدانید آنها از شما چه می خواهند (به عنوان مثال در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید)

به نظرات و DM ها پاسخ دهید.

یک داستان دائمی ایجاد کنید که بتوانید پست هایی را که در آن نشان شده اید به اشتراک بگذارید

الگوریتم اینستاگرام

امیدواریم این آموزش برای شما عزیزان مفید باشد.سوال یا نظری دارید کامنت کنید.

موفق باشید.


منبع: blog.hootsuite تاریخ: 2021-10-05 22:48:35
تگ: اینستاگرام شبکه اجتماعی

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری شوید ورود پس از ورود ، صفحه را رفرش نمایید.

سوالات خود را فقط از طریق کامنت مطرح فرمایید پاسخ داده می شود. سوالات خود را در زیر مباحث مرتبط مطرح فرمایید. متخصصین نیز در پاسخ گویی فعال باشند.