logo
logo
دانلود رایگان

بازی برای کسب درآمد | 7 راه کسب درآمد از بازی

بازی برای کسب درآمد | 7 راه کسب درآمد از بازی
هدایت عباسی اینترنت

چگونه از بازی برای کسب درآمد استفاده کنیم. در این مقاله از تاپ سایت 98 قصد داریم روش های مختلف کسب درآمد از بازی را توضیح دهیم. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید برای هر شغل زحمت بکشید و مهارت لازم را کسب کنید.

با اینکه می‌توانید با بازی‌های ویدیویی درآمد کسب کنید، اما این کار آسان نیست. در اینجا چند روش کسب درآمد از بازی را آورده ایم و توضیح داده ایم چگونه باید شروع کنید.

در دنیای امروز، مطمئناً می توان با انجام بازی های ویدیویی درآمد کسب کرد اما حقیقت این است که انجام این کار، سخت است.

بسیاری از کسانی که این مسیر را طی کرده اند ظرف چند سال (یا چند ماه) منصرف شده اند زیرا این کار، لذت بازی های ویدیویی را از بین می برد.

نمی توانیم توصیه کنیم که وارد این مسیر شوید مگر اینکه جوان، مجرد و مایل به تلاش برای چندین سال باشید و به احتمال شکست نیز فکر کنید.

در اینجا چندین راه بالقوه وجود دارد که می توانید با انجام بازی های ویدیویی شروع به کسب درآمد کنید.

1. برای پخش زنده پول دریافت کنید

بازی برای کسب درآمد

هر کسی می‌تواند بصورت زنده بازی خود را پخش کند تا دنیا ببیند و از بازی برای کسب درآمد خود استفاده کند. ابتدا تلاش کنید یک مخاطب بزرگ (که می توانید با تبلیغات کسب درآمد کنید) یا یک مخاطب وفادار (برای کسب درآمد از طریق کمک های مالی و اشتراک) بدست آورید. بزرگترین پلتفرم برای استریم Twitch است، اما یوتیوب نیز یک گزینه است.

چرا کسب درآمد از طریق استریم آسان نیست؟

زمان زیادی طول می کشد تا مخاطبان پخش زنده ایجاد شوند. ممکن است برای چندین ماه فقط 10 بیننده همزمان جمع کنید و ممکن است تا سال ها، 100 بیننده نیز نداشته باشید.

برای کسب درآمد از طریق پخش بازی‌های ویدیویی، به هزاران بیننده معمولی نیاز است اما اکثر پخش‌کننده‌ها هرگز به آن نقطه نمی‌رسند.

این کار بیش از حد اشباع شده است. چرا افراد باید شما را تماشا کنند در حالی که جریان‌های پرطرفدار زیادی برای تماشا وجود دارد؟ این قسمت مشکل است. اما می توانید شخصیت خود را با شوخی های بامزه متمایز کنید همچنین می توانید یک بازیکن در سطح جهانی باشید، یا با انجام بازی هایی که هیچ کس دیگری آن را انجام نمی دهد از دیگران متمایز شوید.

از اینجا شروع کنید

خوشبختانه، برای ورود به استریم مانع خاصی وجود ندارد تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر مناسب، چند بازی که بینندگان می خواهند تماشا کنند، یک شخصیت سرگرم کننده و نرم افزار پخش است.

مطمئن شوید که سرعت آپلود اینترنت شما به اندازه کافی سریع است تا بتواند جریان را مدیریت کند، علاوه بر بازی هایی که انجام می دهید.

اگر روی کنسول بازی می کنید، به یک کارت کپچر نیاز دارید که یک هزینه اضافی است.

2. می توانید بصورت یک روزنامه نگاری بازی فعالیت کنید

بازی برای کسب درآمد

دوست دارید نویسنده باشید؟ پیشنهاد می شود ابتدا در یک سایت شروع به نویسندگی و نوشتن اخبار، نقدها و مصاحبه برای یک بازی کنید. پس از بدست آوردن تجربه کافی می توانید سایت خود را نیز راه اندازی کنید.

اگر برای یک سایت موجود می نویسید، می توانید به عنوان یک فریلنسر بر اساس هر مقاله پول دریافت کنید.

اگر سایت خود را راه اندازی می کنید، می توانید از ترافیک خود با تبلیغات، اشتراک های Patreon یا موارد مشابه کسب درآمد کنید.

چرا کسب درآمد از نوشتن دشوار است؟

مانند بسیاری از انواع روزنامه نگاری، روزنامه نگاری بازی رقابتی است. افراد زیادی برای امرار معاش می خواهند در مورد بازی ها بنویسند!

اگر برای یک سایت موجود می نویسید، احتمالاً مجبور خواهید بود تا زمانی که نمونه کارها را ایجاد کنید و مهارت های خود را ثابت کنید، پولی دریافت نکنید.

اگر سایت خود را راه‌اندازی کنید، سال‌ها طول می‌کشد تا مخاطبانی ایجاد کنید که بتوانید از آن‌ها درآمد کافی برای زندگی کسب کنید.

روزنامه نگاری می تواند سخت باشد. برای خبرنویسی، باید در تمام ساعات شبانه روز به انواع منابع فارسی و انگلیسی دسترسی داشته باشید تا قبل از دیگران اطلاعاتی را دریافت کنید.

برای بررسی ها و مصاحبه ها باید زمان زیادی صرف کنید و به طور کلی، برای نوشتن هر روز باید وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

از کجا شروع کنید؟

برای شروع باید به زبان انگلیسی تسلط نسبی داشته باشید تا بتوانید از منابع خارجی استفاده نمایید. هر چه تسلط شما به انگلیسی بیشتر باشد موفق تر خواهید بود.

اگر تازه کار هستید و نمونه کار ندارید باید بصورت رایگان در یک سایت معتبر کار کنید مطمئنا پس از تسلط به شما حقوق پرداخت خواهد شد.

تا زمانی که چندین سال تجربه نوشتن برای یک سایت معتبر نداشته باشید، راه اندازی سایت روزنامه نگاری بازی خود را توصیه نمی کنیم.

هر روز نوشتن به اندازه کافی سخت است. پس مدیریت یک سایت را نیز به آن اضافه نکنید. راه اندازی سایت می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود.

پیشنهاد ما:

اگر به دنبال منبعی معتبر برای یادگیری ساخت بازی هستید از فرادرس استفاده نمایید.

آموزش ساخت بازی - کلیک کنید

3. راهنما و آموزش بازی های ویدیویی ایجاد کنید

از راهنما و آموزش بازی برای کسب درآمد خود استفاده کنید. بسیاری از تازه واردان به برخی بازی‌ها، عاشق خواندن راهنماها هستند. بنابراین بازاری برای کسب درآمد با ارائه اطلاعات مفیدی که این افراد می خواهند یاد بگیرند وجود دارد.

می‌توانید چندین مسیر را برای راهنمای بازی انتخاب کنید، مانند ایجاد یک وب‌سایت برای راهنماهای مکتوب، آپلود راهنماهای ویدیویی در YouTube، یا انتشار راهنماها به‌عنوان کتاب الکترونیکی.

دو مورد اول اغلب با تبلیغات و/یا کمک های مالی، کسب درآمد می کنند در حالی که مسیر کتاب الکترونیکی از طریق فروش درآمد کسب می کند.

چرا کسب درآمد از طریق راهنماها آسان نیست؟

هر کسی می تواند یک راهنما بنویسد. برای به دست آوردن پول، باید راهنماهایی برای بازی های محبوب ایجاد کنید اما هر چه بازی محبوب تر باشد، رقابت بیشتر خواهد بود.

برای اینکه راهنماهای خود را متمایز کنید، باید بینش بیشتری نسبت به دیگران ارائه دهید، که به معنای سرمایه گذاری زمان زیادی است و خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید.

علاوه بر این، به مهارت های نوشتاری قوی نیاز دارید. راهنماها باید فشرده و جامع و در عین حال سرگرم کننده و قابل درک باشند. مهارت های قالب بندی ضروری است، چه در حال انتشار کتاب های الکترونیکی یا نوشتن برای وب باشید.

به عنوان یک مثال، GameFAQs دارای یک "برنامه جایزه" است که به اولین کسی که یک راهنمای جامع برای بازی می نویسد، پول نقد می دهد.

اکثر این راهنماها حداقل 200 دلار پرداخت می کنند که عالی به نظر می رسد. اما وقتی میزان زمانی که برای تسلط بر بازی و توضیح هر جنبه کوچک آن نیاز دارید را در نظر بگیرید، درآمدی بسیار کمتر از حداقل دستمزد در ساعت خواهید داشت.

از کجا شروع کنید؟

یک بازی محبوب پیدا کنید، متوجه شوید که بازیکنان با چه چیزی مشکل دارند، سپس راه حل مشکل را یاد بگیرید، سپس به دیگران بیاموزید که چگونه بر آن غلبه کنند.

در بازی‌های نقش‌آفرینی آنلاین چند نفره (MMORPG)، به دنبال راهنماهای طلایی، راهنماهای سطح‌سازی و راهنماهای حمله باشید و برای بازی‌های تک‌نفره، احتمالاً با راهنماهای متمرکز در موضوعاتی مانند کسب یک دستاورد/جایزه خاص، بیشترین موفقیت را خواهید داشت.

4. یک پادکست بازی بسازید

حرف های زیادی برای گفتن دارید؟ سعی کنید یک نمایش روزانه، هفتگی یا ماهانه مرتبط با بازی ایجاد کنید.

این می تواند یک بحث میزگرد مبتنی بر عقاید، یک سری مصاحبه با بازیکنان برجسته، نکات و ترفندهایی برای یک بازی خاص یا هر چیز جالب دیگری باشد.

از پادکست‌ها و ویدیوهای YouTube با روش تبلیغات، حمایت‌های مالی و سایر اشکال درآمدزایی YouTube می توان به درآمد رسید. به ویژه، برای این قالب می توان از طریق اشتراک های Patreon نیز کسب درآمد کرد.

چرا کسب درآمد با نمایش های بازی دشوار است؟

قبل از اینکه به درآمدی برسید، باید مخاطبان قابل توجهی ایجاد کنید. نمایش شما باید به اندازه کافی قانع کننده باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند و لذت ببرند.

اگر خسته کننده، کم عمق، کیفیت تولید ضعیف یا ناسازگار باشد، نمایش موفق نخواهد شد.

به نوعی، این مانند ترکیبی از راهنماها (#3) و پخش زنده (#1) است. شما به دانش و بینش یک خالق راهنما، به علاوه سخت کوشی و کاریزمای یک استریمر نیاز دارید.

نکته مثبت این است که محتوای پادکست نباید به اندازه یک راهنما عمیق باشد و شخصیت شما نباید به اندازه یک استریمر متمایز باشد. برای مثال می توانید یک کانال را به اخبار بازی در مورد یک ژانر خاص، اختصاص دهید.

5. برنده مسابقات بازی و کسب حامی مالی

بازی برای کسب درآمد

مسابقات برای عناوین PvP مانند بازی های مبارزه ای رایج هستند. البته هرچه محبوبیت بازی بیشتر باشد، استخرهای جایزه بزرگتر می شوند.

اگر به اندازه کافی برای پیوستن به یک سازمان ورزش های الکترونیکی مهارت دارید، ممکن است بتوانید از طریق برنده شدن و حمایت های مالی، حقوق قابل قبولی کسب کنید. بیشتر گیمرهای رقابتی نیز از پخش زنده (#1) برای درآمد اضافی بهره می برند.

چرا کسب درآمد از طریق مسابقات بازی های ویدیویی دشوار است؟

همه افراد، چیزهایی که برای برنده شدن لازم است را ندارند. شما می توانید یک بازیکن در سطح جهانی باشید ولی در اوایل یک تورنمنت حذف شوید و با هیچ بردی از آنجا خارج شوید.

حتی اگر مقداری پول نقد برنده شوید، ممکن است هزینه هتل ها و پروازها را پوشش ندهد. اگر به طور مداوم در اوج نیستید، زندگی با برنده شدن را فراموش کنید.

علاوه بر این، صنعت ورزش های الکترونیکی هنوز نسبتاً جوان است. حتی اگر موقعیتی را در یک تیم معتبر به دست آورید، "حقوق" می تواند کمتر از حداقل دستمزد باشد.

هر از گاهی خبرهایی می رسد که وعده هایی که به بازیکنان داده شده عملی نشده است.

از کجا شروع کنید؟

یک بازی PvP محبوب با تورنمنت های زیاد و علاقه شدید سازمان های ورزش های الکترونیکی را پیدا کنید. تمرین کنید و بیشتر تمرین کنید.

همانطور که بهتر می شوید، با سایر گیمرهای حرفه ای ارتباط برقرار کنید تا نام خود را در معرض دید عموم قرار دهید.

با مسابقات محلی بازی‌های محبوب، مانند Super Smash Bros. یا CS:GO شروع کنید.

6. برای تست بازی ها پول دریافت کنید

بازی ها قبل از انتشار مراحل مختلف توسعه را طی می کنند. در نزدیکی زمان تکمیل، توسعه‌دهندگان به افرادی نیاز دارند تا بازی‌های خود را آزمایش کنند. به عنوان یک Playtester، وظیفه شما این است که همه چیزهایی را که توسعه‌دهنده از شما می‌خواهد بررسی کنید، که شامل یافتن و مستندسازی باگ‌ها و سایر مسائل می‌شود.

چرا کسب درآمد از طریق تست بازی ها دشوار است؟

این روزها تستر شدن خیلی سخت نیست، اما می تواند کاری آزاردهنده باشد.

دستمزد عالی نیست (همتراز با حداقل دستمزد، یا کمی بهتر از آن). مگر اینکه بتوانید یک موقعیت در یک شرکت توسعه‌دهنده بازی بزرگ داشته باشید، بیشتر موقعیت‌های تست بازی برای بازی‌های موبایلی است که به اندازه نسخه‌های کامل کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی هیجان‌انگیز نیستند.

از کجا شروع کنید؟

برای تست پلی بر اساس تقاضا، به سرویس هایی مانند PlaytestCloud، BetaFamily و BetaTesting مراجعه کنید. تبدیل شدن به یک آزمایش کننده داخلی در یک شرکت سخت تر است.

شما باید تابلوهای شغلی را بررسی کنید، درخواست‌ها را ارسال کنید و به بهترین‌ها امیدوار باشید.

پیشنهاد ما:

اگر به دنبال منبعی معتبر برای یادگیری مدل سازی سه بعدی با 3ds MAX هستید از فرادرس استفاده نمایید.

آموزش مدلسازی با 3ds Max - کلیک کنید

7. فروش اکانت یا اقلام دیجیتال

گرفتن دلار در دست

اگر روی بعضی از بازی ها به اندازه کافی وقت بگذارید می توانید حساب یا آیتم های داخل بازی را به افراد دیگر بفروشید.به عنوان یک مثال، می‌توانید برخی از کارت‌های تجاری Steam را که از طریق بازی کردن به دست آورده‌اید، به بازیکنانی که می‌خواهند آن‌ها را جمع‌آوری کنند، بفروشید.

در حالی که از این کار پول زیادی به دست نخواهید آورد، ممکن است بتوانید به اندازه کافی برای خرید بازی بعدی خود درآمد کسب کنید.

همچنین ممکن است بتوانید اکانت ها را بفروشید. به عنوان مثال، در Overwatch، تمرین استفاده از حساب "اسمورف" (یک حساب ثانویه که رتبه بسیار پایین‌تری نسبت به سطح مهارت واقعی بازیکن دارد) رایج است.

از آنجایی که برای انجام مسابقات رقابتی باید به سطح معینی برسید، بازیکنانی که می خواهند اسمورف بزنند ممکن است به دنبال خرید یک حساب کاربری باشند تا در وقت خود صرفه جویی کنند. به طور مشابه، اگر شما مهارت بیشتری نسبت به آنها دارید، یک بازیکن ممکن است برای رتبه بندی، رتبه حساب خود به شما پول بدهد.

راه های دیگری برای خلاقیت در این زمینه وجود دارد. شما ممکن است از سایت هایی مانند Fiverr برای فروش "خدمات بازی" به افرادی که علاقه مند هستند استفاده کنید. شاید کسی تنها باشد و فقط به یک شریک نیاز داشته باشد تا یک ساعت با او جمع شود و هزینه امتیاز را بپردازد.

چرا کسب درآمد از این طریق از بازی کردن دشوار است؟

در حالی که این شکل از درآمد بازی به تعهد کمتری نسبت به بسیاری از موارد ذکر شده در بالا نیاز دارد، هنوز هم کامل نیست مگر اینکه قبلاً حساب‌های اضافی داشته باشید و بتوانید آنها را بفروشید.

هیچ تضمینی وجود ندارد که کسی بخواهد چیزی را که شما می فروشید بخرد.

بسته به شرایط خدمات یک بازی خاص، فروش حساب کاربری ممکن است خلاف قوانین باشد.

قبل از اینکه این کار را امتحان کنید، همیشه مطمئن باشید که کار اشتباهی انجام نمی دهید.

از کجا شروع کنید؟

در مورد بازی هایی که دوست دارید بازی کنید تحقیق کنید و ببینید چه اقلامی از آن به قیمت خوب می فروشند. سایتی مانند PlayerAuctions به ارتباط خریداران و فروشندگان اقلام بازی کمک می کند.

نتیجه

بازی ها سرگرم کننده هستند زیرا راهی برای فرار از واقعیت های زندگی است.

عاشق بازی کردن هستید؟ قبل از تبدیل آن به یک شغل بالقوه، خوب فکر کنید. ممکن است بعدا از این کار پشیمان شوید.

اگر هنوز هم می‌خواهید از بازی کسب درآمد کنید فرصت‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم، بهترین راه‌ها برای کسب درآمد از بازی است.

مشاغل دیگری در زمینه بازی های ویدیویی وجود دارد، اما آنها به اندازه موارد فوق جذاب نیستند.

یک راه دیگر این است که خودتان بازی بسازید و از طریق فروش آن یا تبلیغات درون برنامه ای کسب درآمد کنید.

منبع: makeuseof

تگ:

یوتیوب تاپ سایت 98
آموزش وردپرس

نظرات کاربران

از دیدگاه مرتبط با موضوع استفاده نمایید.

از تبلیغ سایت یا شبکه اجتماعی خودداری فرمایید.

برای پاسخ گویی بهتر در سایت ثبت نام نمایید و سپس سوال خود را مطرح فرمایید.