تاپ سایت 98 لوگو
دسته : ارز دیجیتال

استیکینگ ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن

نویسنده: هدایت عباسی

استیکینگ ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن تبلیغات

در این مقاله از تاپ سایت 98 قصد داریم به موضوع استیکینگ ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن بپردازیم. استیکینگ چیست؟ هدف از آن چیست؟ پاداش ها از کجا می آید؟ و تمامی مسائلی که باید در مورد آن بدانید در این مقاله در مورد آن بحث می شود.

استیکینگ چیست؟

در ابتدا بیت کوین از طریق ماینرها ، استخراج می شد و همچنین تراکنش های آن تایید می شد. مشکلی که ماینرها دارند این است که نیاز به برق و انرژی زیادی دارند و باعث گرمای زیاد نیز می شوند .

پس از مدتی بحث اثبات سهام مطرح شد که این مشکل را حل کند. در اثبات سهام بجای ماینر ، کافی بود شما ارز دیجیتال خود را در کیف پول های خاصی قفل کنید و در ازای آن پاداش بگیرید.

استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده یعنی شما مقداری از ارز دیجیتال را خریداری کرده ، در یک کیف پول معتبر نگهداری می کنید و در ازای آن پاداش می گیرید.

هدف از استیکینگ ارز دیجیتال

هدف از استیکینگ ارز دیجیتال ، بالا بردن امنیت شبکه و تایید تراکنش ها میباشد.

استیکینگ ارز دیجیتال (staking) نشان دادن تعهد دارایی های رمزنگاری شده شما به یک پروتکل ارز رمزنگاری شده برای دریافت پاداش می باشد و به کاربران اجازه می دهد تا با ایمن سازی شبکه با قفل کردن توکن ها مشارکت کنند.

هرچه میزان دارایی های رمزنگاری شده شما بیشتر باشد ، پاداش بیشتری دریافت می کنید.

پاداش ها بصورت زنجیره ای توزیع می شوند ، به این معنی که روند به دست آوردن این پاداش ها کاملاً خودکار است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را استیک نمایید. این بدان معناست که دارایی های رمزنگاری شده شما هنگام خواب درآمد دارند.

این پاداش ها از کجا می آید؟

هر بار که یک بلوک تأیید می شود ، توکن های جدیدی از آن ارز ایجاد (ماین) می شود و به عنوان پاداش سهام توزیع می شود.

گواه اثبات کار (POW) برای تایید و اعتبار بخشیدن به بلاک‌های جدید، نیازمند استخراج نیست و زنجیره‌های  POS، بلاک‌های جدید را از طریق استکینگ، تولید و اعتبار بخشی می‌کنند.

در اثبات سهام به جای رقابت برای تایید بلاک بعدی که نیازمند محاسبات سنگین است، بر اساس تعداد کوین‌های نگهداری شده، فرایند اعتبارسنجی بلاک انجام می‌شود.

خطرات استیکینگ

بهتر است زمانی یک رمزارز را استیک کنید که قیمت آن در حال صعود باشد که هم پاداش استیکینگ را داشته باشید و هم قیمت رمزارز بالاتر رود و از هر دو طرف سود کنید.

از خطرات استیکینگ ارز دیجیتال (staking) ، این است که اگر بازار نزولی شود و حساب شما قفل باشد و امکان برداشت نداشته باشید زیان خواهید کرد.

استیکینگ سولانا و کاردانو

برای استیکینگ سولانا و کاردانو می توانید کیف پول معتبری را انتخاب نمایید و آن را استیک نمایید.

توجه نمایید هر کیف پول شرایطی و سود خاصی به شما می دهد و نوع قرارداد آن نیز متفاوت است.

بعضی از کیف پول ها بر اساس نوع قرارداد ، امکان برداشت را قبل از اتمام قرارداد به شما می دهند.

موفق باشید.

تبلیغات

منبع: تاپ سایت 98 تاریخ: 2021-08-08 17:15:34
تگ:

برای ثبت نظر باید وارد حساب کاربری شوید ورود پس از ورود ، صفحه را رفرش نمایید.

سوالات خود را فقط از طریق کامنت مطرح فرمایید پاسخ داده می شود. سوالات خود را در زیر مباحث مرتبط مطرح فرمایید. متخصصین نیز در پاسخ گویی فعال باشند.